Garaż – męski kącik w domach jednorodzinnych

Garaż – męski kącik w domach jednorodzinnych

Pomimo faktu, iż urządzanie domu kojarzony jest z zajęciem bez cienia wątpliwości kobiecym, istnieją rozmaite strefy przeznaczone niemal jedynie dla mężczyzn, takie jak piwnice czy garaże. Omijane najszerszy możliwym łukiem przez panie, bywają najbardziej lubianym w domu miejscem panów.
Rządzi tu pewien męski rodzaj porządku (albo jego brak), praktyczność i pragmatyzm. Przeważnie już z góry zakładamy, że garaż nie musi być piękny – ma po prostu pełnić określone funkcje i umożliwiać realizację wyznaczonych dla samych siebie zadań. W wielu przypadkach zatem staje się bezcennym przydomowym warsztatem czy też składnicą tych najbardziej potrzebnych rozwiązań typu narzędziowego.
Panie często swoją wizytę w garażu kończą na zaparkowaniu samochodu, a w dalszej kolejności umykają ekspresowo do bardziej przyjaznych pomieszczeń, gdzie najzwyczajniej czują się lepiej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn, którzy potrafią w garażu spędzać absolutnie każdy wolny moment. Szczęśliwi posiadacze większych garażowych przestrzeni adaptują je niekiedy na użytek siłowni, a nawet miejsca męskich spotkań, wyposażone w telewizor, meble wypoczynkowe i lodówkę. Przestrzeń garażu pozwala na większą swobodę działania. Nawet jeśli zabrudzimy podłogę czy ściany, nikt nie będzie z tego powodu podnosić alarmu.
Panowie wiedzą również najlepiej, jak należy wyposażyć garaż, począwszy od niezbędnych narzędzi, kończąc zaś na bramach. I najczęściej będą to dobrze trafione wybory, oparte przede wszystkim na funkcjonalnym podejściu. Co jest kwestią zrozumiałą sytuacja ostatecznego wyboru stosownie dobranej bramy garażowej nie musi od razu znaczyć zarzucenia wartości estetycznych, a na dodatek – brama powinna być integralnym elementem domowego otoczenia, gdy już chodzi o dom jako całość. Wobec powyższego pomoc pań okazać się może w tym przypadku jednak koniecznością…